ARSK Serisi Sac Köşkler

Özel Ölçüler İçin Bizim İletişime Geçin

Teknik özellikler
Tabanlar zemindeki yüke göre NPU veya NPI şeklinde olup, NPU ve NPI şekilleri sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmaktadır.

Çerçeve
Sac köşkün çerçeve kısmında müşteri farklı bir kalınlık istemezse 2mm galvaniz sacdan imal edilmektedir.

Kapılar

Kapılar dışarıya 120° açılabilmektedir ve darbe koruma oranı IK20’dir.

Uygulama alanları
Demir döküm atölyeleri
Petrol boru hatları
Endüstri
Tersaneler
Acil durum ve yedek güç tesisleri
Madencilik işlemleri

Bölmeler
OG Bölmesi
OG bölmesinde Metal Mahfazalı Modüler Hücreler, Metal Clad hücreler ve RMU tipi hücreler kullanılabilmektedir. OG bölme boyutları bölmedeki ekipman boyutlarına göre belirlenir.

Trafo Bölmesi
Transformatör bölmesinde kuru tip transformatör ve yağlı tip transformatör kullanılabilir. Trafo bölmesi boyutları transformatör gücüne göre belirlenir.

Teknik özellikler
AG Panel Bölmesi

Alçak Gerilim (AG) odasında MCC Dağıtım Panosu, AC Dağıtım Panosu, DC Dağıtım Panosu, HVAC Panosu, Yangın Kontrol Paneli, UPS, Scada – RTU Panosu ve diğer AG panosu montajı yapılabilmektedir.

Akü-Doğrultucu Odası
Akü odasında Ni-Cd akü ve DC kesiciler bulunmaktadır. İstenildiği takdirde akü odası Zone 2 Tehlikeli Alan Sınıflandırmasına göre tasarlanabilmektedir. (isteğe bağlı)

İç Aydınlatma, Dış Aydınlatma
Kompakt Trafo Merkezindeki tüm odalar standartlara uygun aydınlatma sistemi ile donatılmıştır. Tercih edilmesi durumunda Zone 2 Tehlikeli Alan Sınıflandırması için Atex sertifikalı iç ve dış aydınlatma ekipmanları ve prizler seçilebilmektedir. Kapı aralıklarına acil çıkış armatürleri yerleştirilebilir. Bu armatürlerde acil aydınlatma ünitesi de bulunmaktadır.

Topraklama
Elektrikli cihazlar izole edilmiş bir topraklama barasına bağlanır. Temas halinde elektrik çarpmasını önlemek amacıyla kapı, taban, duvar ve çatıda ayrı topraklama sistemi kullanılmıştır.

Döşeme
Zemin kaplaması yanmaz kauçuktan yapılmıştır. A1 derecesine ve 50kV izolasyon seviyesine sahiptir. (Bu özellik isteğe bağlıdır)

Yangın Algılama ve Yangın Söndürme
Tüm odalar yangın ve duman dedektörleri ile donatılabilir. Tehlikeli durumlarda acil durumlarda HVAC sistemi devre dışı bırakılır ve uyarı ışıkları ve alarm devreye girer. (Bu özellik isteğe bağlıdır)

İklimlendirme Sistemi
Kompakt Trafo Merkezinde, sabit iç sıcaklık ve nemi korumak için HVAC kullanılabilir. Tüm odalarda stabilizasyon hava kanalları ile sağlanmaktadır. (isteğe bağlı)

Sistemin Avantajları
Beton köşklere göre daha hafif bir ürün olduğundan taşıma ve kurulumda kolaylık sağlar.
İçerisinde kullanılacak elemanlara uygun olarak tasarlandığından çok çeşitli ebatlarda üretilebilmektedir.
Özellikle RMU’lu trafo merkezlerinde boyut ve ağırlık açısından büyük avantajlar sağladığı için tercih edilmektedir.
Modüler yapıları ve prefabrik özellikleri sayesinde büyük merkezler kurulabilmektedir.
Yurt dışına demonte gönderilerde nakliye açısından büyük tasarruf sağlar.
Yüksek işletme güvenliği.
Özel projelere uygun imalat çözümleri.
Kolay taşıma ve kolay çalıştırma.