Monoblok-Beton-Köşkler-

Monoblok Beton Köşkler

Zorlu çevre koşullarından koruma ve yalıtım için geliştirilmiş monoblok beton köşkler, iklim şartlarına göre tasarlanmıştır. Beton trafo köşkleri olarak da bilinen yapılar, çevreye uyumludur ve estetik göz edilerek monte edilmektedir. Hızlı ve kolay montaj özelliği ve bakıma ihtiyaç duymayan özellikleriyle orta gerilim dağıtım panelleri arasında tercih edilmektedir.

Monoblok Beton Köşklerin Özellikleri

1600 kVA trafo gücü, AC ile DC panoları ve koruma kumandasıyla kontrolü bir dağılım sağlayacaktır. Kompanzason sitemleri ve sinyalizasyon merkezi bulunan panolar, bulunduğu sahada hazırlanan beton köşk zemin üzerine yerleştirilerek çevre koşulları ve görünümüne göre monte edilmektedir. Ana gövdeden ve çatıdan oluşan iki parça üzerinden kullanım sağlanır. Monoblok beton köşkler tam kapasite ve özellikleri kapsamında enerji santralları ve elektrik dağılımı olan birçok alanda kullanılabilir.

 • Hazır beton dayanım sınıfı C35 olarak uyumludur.
 • İklim şartlarına, doğaya ve kurulum alanına uyum sağlayacaktır.
 • Proje kapsamında fan ve klima donanımlarıyla dizayn edilebilir.
 • Suya ve toza karşı dayanıklı IP23D koruma kapasitesi bulunur.
 • Dış cephe boyası ve kapıları renk kodunda boyanabilir.
 • IEC ve TEDAŞ standartlarına göre TSE onaylı ISO kalite belgeli tasarımlardır.
 • İşlete güvenliği sağlayacak yüksek kapasiteli modellerdir.
 • Her tip alçak gerilim ve orta gerilim hücre kullanımlarına uygundur.
 • Kolay taşınabilir ve devreye alma özellikleri bulunur.
 • Uzun süre kullanım, güvenli test edilmiş topraklama devrelerine sahiptir.

Monoblok Beton Köşkler Kullanım Alanları

Monoblok beton köşkler, sahada kolay montaj avantajlarına sahip olduğu için kullanım alanları da oldukça geniştir. Orta gerilim ve alçak gerilim dağıtım sistemleri üzerinden halka açık alanlarda kullanımının hiçbir sakıncası görülmemiştir. IEC, TS EN ve Tedaş standartlarına uygun tasarlanmış köşklerin, dış ve iç tasarımları da estetik olabilmektedir.

Transformatör merkezlerinde, orta gerilim dağıtım sistemlerinde, alçak gerilim dağıtım sistemlerinde, endüstriyel tesislerin enerji besleme ünitelerinde, halka açık ve insanların erişebileceği yerler de de kullanılabilir. Açık ve kapalı alanlarda kullanımı uygun olan köşklerin, tasarımı ve montaj işlemi çevre koşullarına göre mühendisler tarafından dizayn edilebilmektedir.

Monoblok Beton Köşkler Avantajları

Kompakt yapı ve iç ark arılarına karşı maksimum operatör güvenliği sağlayan monoblok beton köşkler, kullanım alanı genişliğinden kaynaklı da avantajları yüksek olan sistemlerdir. Kolay kurulum ve taşıma kolaylığı sayesinde iç ve dış alanlarda tercih edilebilir.

 • İşletim kolaylığı ve sahada kısa montaj avantajları bulunur.
 • Projelerde sınırsız ve esnek çözüm sağlayacaktır.
 • Fabrika ortamlarında testler ve güvenlik avantajları sunmaktadır.
 • Maksimum verimlilik ve üstün işletim kolaylığıyla amacını yerine kısa zamanda getirir.
 • Zorlu iklim ve çevre koşullarına uygun çalışmaktadır.
 • Modüler tasarımla işletme güvenliği sağlayacaktır.
 • Güvenilir test edilmiş topraklama devreleriyle doğru ve kontrollü enerji dağılımına imkan verir.
 • Ortam sıcaklığı -5 ile +50 C olabilmektedir.
 • Deprem dayanımı 0,5 g yatay be diker kapasiteye sahiptir.

Monoblok Beton Köşkler Trafo Ve Dağıtım Merkezi

Frekans değerleri 50/60 Hz ve IAC A ile B özelliklerine sahiptir. 40,5 kV UR özelliklerinin bulunduğu beton basınç dayanım sınıfına sahiptir. İklim koşullarına göre dayanıklılığı ispatlanmış, pratik montaj ve taşınma özelliklerinden kaynaklı tercih edilmektedir.

Ortam kirliliği Class 3 ve maksimum güneş radyasyonu 1000 W/m2 olarak belirlenmiş sistemlerdir. Orta gerilimli ve alçak gerilimli sistemler üzerinden aktif kullanım sağlar, kontrol panelleriyle sağlıklı işletim sistemlerini devreye sokarak görevini yerine getirir.

Monoblok Beton Köşkler IP23D Koruma Sınıfı

Suya ve toza dayanuklı olan IP23D koruma sınıfına sahip Monoblok beton köşkler, TS 500’e göre kullanılan beton basınç değerine sahiptir. Uzun süreli dayanıklılıkla dış mekana uygun kullanım ve uzun süre performans gösterme kapasitesiyle dizayn edilmiştir. Doğaya uyumlu sistemler olarak, aktif kullanım alanlarında gönül rahatlığıyla işini yapacağından emin olabilirsiniz.

Deprem, sel, soğuk ve sıcak havalara karşı orta seviyede koruma sağlar. 1600 kVA trafo gücüne kadar SMK trafo dağıtım merkezine uyumludur.

Armtek SMK Trafo Ve Dağıtım Merkezi Hizmetleri

İç ve dış mekanda kurulumu yapılan modüller ve beton köşkler, test aşamalarından geçmiş denetimleri yapılmış özel tasarımlardır. TS EN ve ISO kalite belgelerine göre düzenlenen monoblok beton köşkler ve modelleri, kalite standartları ve kapasitesine göre monte edilecek, Armtek kontrolünde işleme alınacaktır.